środa, 7 marca 2012

Kiedy kupować fundusze inwestycyjne - dobre i złe decyzje inwestorów

Kiedy kupować fundusze inwestycyjne - dobre i złe decyzje inwestorów

Autorem artykułu jest Rafał Miśkowiec



Osoby zaczynające swoją przygodę z inwestowaniem, powinny wypełnić ankietę zwaną profilem inwestora. Takie zalecenia zostały wprowadzone, aby ochronić pieniądze inwestorów z mniejszym doświadczeniem w inwestowaniu.

Sztuka inwestowania i wprowadzone rozwiązania, dostarczają licznych przykładów, że praktycy i smakosze rozwiązań rynku finansowego mogą także skorzystać na tych rozwiązaniach.

Ankieta

Celem ankiety dotyczącej profilu inwestycyjnego klienta, jest zbadanie i najlepiej uświadomienie przyszłemu inwestorowi jego skłonności do ryzyka. Ankieta ma ściśle określoną budowę. Składa się z pytań i możliwych do wyboru odpowiedzi. Wynik jest taki sam niezależnie od koniunktury na rynku. Oznacza to dla Ciebie, że otrzymujesz jasną odpowiedź na dręczące i wielokrotnie pojawiające się pytanie:

Jaka inwestycja będzie dla mnie odpowiednia?

przy mojej wiedzy, doświadczeniu i oczekiwaniach

Obszary jakie są brane pod uwagę to: na jak długo jesteś gotów zainwestować pieniądze, jaką stratę jesteś w stanie zaakceptować, jaka jest Twoja wiedza o instrumentach finansowych.

Dobry czy rewelacyjny wynik

Wynik będzie zdecydowanie dobry. Takie podejście pozwoli na korzystną stopę zwrotu, jednak po spełnieniu koniecznego warunku. Twoja realizacja przyjętego scenariusza, powinna być konsekwentna.

Czy w trakcie skusić się na lepszą opcję?

Rzecz w tym, że nie. To w tym momencie możesz pogrzebać zdobyte zyski.

Przeglądając prasę czy oglądają newsy w telewizji możesz zobaczyć ciekawe okazje od zarobienia pieniędzy. Oznaczone na zielono wzrosty potrafią skutecznie podnieść poziom adrenaliny i chęć do zarobienia więcej niż Twoje wcześniejsze oczekiwania. Twoje deklaracje, skądinąd szczere, zaczynają blednąć przy możliwościach, jakie kreuje wyobraźnia. Co ciekawe, zmienia się także tolerancja na ryzyko. Możesz także, o czym będąc pod wpływem emocji łatwo zapomnieć ponieść sromotną stratę.

Powodem tego jest postępowanie nie według przyjętej strategii, a działania spontanicznego. O ile w pierwszym wariancie Twoje oczekiwania zostały jasno określone. Wiesz na co Cię stać i znasz swoją tolerancję na ryzyko. W drugim przypadku, jest to spontaniczność.

Zasada, jaka powinna towarzyszyć Twojej inwestycji: nie zmieniać przyjętej strategii pod wpływem zmieniającej się koniunktury.

---

Po dodatkową treść zapraszamy na

www.PulsPieniadza.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

3 komentarze:

  1. najlepiej to omijać fundusze , które zarabiają ale dla siebie , dlaczego mamy dać pieniądze obcym ludziom aby je inwestowali skoro sami możemy zrobić to lepiej wystarczy tylko trochę poczytać i zrozumieć mechanizmy giełdy

    OdpowiedzUsuń
  2. Need facebook "Like" for your facebook page ?


    We providing 1000 likes for INR 499/- only
    Limited preiod offer.

    Contact ID
    ------------------
    Skype : raju.alam
    -------------------------
    e-mail : grouptechnosys@gmail.com

    MObile : 0 91 8293225333

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ciekawy wpis. Faktycznie, osoby rozpoczynające inwestowanie zdecydowanie powinno określić najpierw swój profil - dlaczego inwestują, co chcą osiągnąć i jak duże są w stanie podjąć ryzyko. Konieczna jest tu też chociaż podstawowa wiedza na temat inwestycji. Jednak, jeśli chodzi o FI to wydają mi się one być optymalną opcją zarówno dla wieloletnich inwestorów jak i nowicjuszy. Oferują one różny stopień ryzyka a także są zarządzane przez profesjonalnych doradców inwestycyjnych, dzięki czemu ryzyko jest tu znacząco zminimalizowane. Jest to więc bardzo ciekawa i skuteczna forma inwestycji.

    OdpowiedzUsuń