sobota, 1 grudnia 2012

Proste inwestowanie

Proste inwestowanie

Autorem artykułu jest Lukasz


Inwestowanie może przybierać różne formy, ale z reguły ludzie uważają, że lokata jest najbezpieczniejszym instrumentem inwestycyjnym i nawet nie podejmują wysiłku, aby coś zmienić w tym zakresie.

Okazuje się, że takim zastraszonym finansowo ludziom wiele okazji ucieka sprzed nosa. Wystarczy wspomnieć o ostatnim kryzysie na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i po upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers przeniesionego na cały świat, aby zrozumieć, że zainwestowanie w dołku cyklu koniunkturalnego mogłoby doprowadzić każdego człowieka do ogromnego bogactwa.

Zwykła lokata bankowa daje zysk po odjęciu inflacji w granicach dwóch procent rocznie. Zwykła inwestycja w spółkę dywidendową jest o wiele lepsza od lokaty. Okazuje się jednak, że niewiele osób w Polsce ma tego świadomość. Ciężko wypracowany kapitał marnuje się ludziom w bankach, a bezpieczne pieniądze trzymane na czarną godzinę tak naprawdę nie są nigdy do niczego wykorzystywane.

Edukacja finansowa to temat niestety pomijany w programie szkół, a cierpią na tym wszyscy. Gdyby ludzie posiadali więcej oszczędności, wtedy rozwój gospodarczy mógłby znacząco przyśpieszyć. Założenie własnego konta inwestycyjnego nie jest wcale takie trudne. Wystarczy iść do domu maklerskiego z dowodem osobistym i wpłacić minimalny depozyt, aby móc rozpocząć przygodę na giełdzie. Na początku może to się wydać skomplikowanym zajęciem, ale po przeczytaniu kilku specjalistycznych lektur i dokonaniu dwóch, trzech transakcji człowiek przyzwyczaja się do systemu i najczęściej notowania stają się nieodłącznym elementem życia.

Przez platformę inwestycyjną można kupić także mniej ryzykowne aktywa inwestycyjne np. obligacje. Najczęsciej brokerzy do swojej oferty dodają także darmowe analizy i rekomendacje, a to sprawia, że nawet darmowe konto inwestycyjne jest wspaniałym informacyjno-ekonomicznym dodatkiem do życia. Konto oczywiście prowadzone jest całkowicie za darmo. Broker pobiera jedynie prowizję od wykonanych transakcji. Niezależność finansowa jest na wyciągnięcie Twoich rąk.

Inwestowanie na giełdzie to dla począkujących trudna sprawa. Wiele osób, które zaczyna swoją przygodę z giełdą traci wiele pieniędzy. Bez podstawowej wiedzy na temat giełdy, inwestowania, rynku gra na giełdzie staje się grą w ruletkę w kasynie. Dlatego ważna jest inwestycja w wiedzę. Książki o giełdzie dadzą Ci fundamentalną wiedzę inwestycyjną. Zatem najpierw inwestuj w naukę a później na giełdzie.

---

BibliotekaInwestora.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz