sobota, 1 grudnia 2012

Sytuacja dolara z perspektywy długoterminowej - inwestowanie

Sytuacja dolara z perspektywy długoterminowej - inwestowanie

Autorem artykułu jest Paweł Kaczmarek


Mimo dobrych danych dla dolara nie odniósł on zbyt dobrych wyników, a nawet spadł względem niektórych kluczowych walut. Jaka jest natomiast perspektywa dolara z uwagi na dłuższy termin czasu, czy dolar rzeczywiście utrzymuje swoją wartość?

W przypadku najbardziej płynnej pary walutowej, jaką jest EUR/USD dolar osłabł w stosunku do euro. Obecnie jedno euro kupimy za 1.35 dolara. Patrząc na ostatni miesiąc możemy powiedzieć, iż było wręcz odwrotnie. EUR/USD z perspektywy miesiąca znajduje się w trendzie spadkowym (dola się umacnia), lecz zawirowania powodują, iż w niektóre dni odnotowuje od spadki, które są z reguły kilkudniowe. Możliwe jest dalsze umacnianie się dolara. Podobna sytuacja dotyczy GBP/USD – dzisiejszy koszt funta w dolara wynosi 1.57 (najwyższa dzisiejsza stawka – spadek dolara), natomiast w odniesieniu do ostatniego miesiąca również mamy do czynienia z trendem spadkowym.

USD/PLN spadł w notowaniach i obecnie zapłacimy za dolara 3.27zł. Z dłuższej perspektywy sytuacja ta jest odwrotna – USD/PLN znajduje się w trendzie wzrostowym. Podobną sytuację możemy zauważyć na parze USD/CHF – dzisiejsza cena to 0.91 (najwyższa dzisiejsza stawka – umocnienie franka), lecz w przypadku miesiąca ta para również znajduje się w trendzie wzrostowym.)

Jak wiadomo inwestorzy, którzy inwestują krótkoterminowo będą zwracali uwagę na dzienne dane, natomiast inwestorzy długoterminowi muszą podjąć działania w kierunku głębszej analizy kursów walut. W tym przypadku można skorzystać z działu jakim jest analiza techniczna. Portal Finansowy mBrokers.pl również posiada taki dział, gdzie każdy użytkownik może zapoznać się z podstawowymi wykresami i analizami kursów walut forex.

***

Komentarz ten nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715).

---

Paweł Kaczmarek

Waluty mBrokers.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz